Rádi bychom vás upozornili, že dodržujeme veškerá aktuální hygienická opatření, která jsou důležitá pro vaší i naší ochranu zdraví. Kvůli vašemu bezpečí využíváme bezkontaktní nabídky našeho barového menu pomocí QR kódu.

Děkujeme za pochopení a věříme, že to společně zvládneme.

Achel Blond

Achel Blond foto
Objem: 330ml Obsah alkoholu: 8% Stupňovitost 18°

Pivovar:
Achel
Pivní styl
Tripel
Přívlastek:
Trapistické
Popis:
Achel Blond je světlé, svrchně kvašené trapistické pivo, jež charakterizuje chuť a vůně velmi jemného chmele, kombinovaná se sladovými a květinovými tóny. Pivo má plnou chuť, po které následuje dlouhé doznívání, ve kterém je zmíněná hořkost zmírněna sametovými sladovými tóny. Pivo nese známku "Authentic Trappist Product"

Historie:
Historie pivovaru Achel, celým jménem Brouwerij der Sint-Benedictusabdij de Achelse Kluis, sahá až do roku 1648, kdy holandští mniši postavili v Achelu kapli. Ta se stala v r. 1686 opatstvím, ale byla zničena v době francouzské revoluce. V r. 1844 byly ruiny opatství mnichy z Westmalle přestavěny a zrenovovány. Prvním pivem, které se zde uvařilo, bylo v r. 1852 Patersvaatje. O 19 let později, v r. 1871, se stalo místo trappistickým klášterem, kde se pivo vaří pravidelně. V r. 1998 zde mniši začali vařit trapistická piva Achel.