Rádi bychom vás upozornili, že dodržujeme veškerá aktuální hygienická opatření, která jsou důležitá pro vaší i naší ochranu zdraví. Kvůli vašemu bezpečí využíváme bezkontaktní nabídky našeho barového menu pomocí QR kódu.

Děkujeme za pochopení a věříme, že to společně zvládneme.

Lindemans Faro

Lindemans Faro foto
Objem: 250ml Obsah alkoholu: 4.5% Stupňovitost 12°

Pivovar:
Lindemans
Pivní styl
Sour / Wild beer
Popis:
Lindemans Faro se vyznačuje tradičním belgickým pivním stylem Faro, který hned tak neochutnáte. Je to lambic, který zrál po dobu jednoho roku v dubových sudech, a do kterého se přidává cukrový sirup. Má dokonale vyváženou sladkou chuť sirupu a kyselou chuť lambicu.

Historie:
Lambic je jedním z nejstarších piv na světě. Podle některých je nejlepší, i když jeho charakteristická kyselost neuspokojuje všechny chutě. K vyrovnání této kyselosti se někteří rozhodli přidávat do něho cukr. Tak se zrodilo Faro Lambic. Až do 19. století bylo Faro v bruselském regionu velmi rozšířené. Bylo úzce spjato s tamním folklórem a v těch dobách teklo doslova proudem. Pak upadlo v zapomnění a až v r. 1978 ho tento pivovar přivedl opět na výsluní.

Doporučení:
Faro Lambic pili na polích dělníci, aby znovu získali svou sílu. Dnes je Faro Lambic perfektním pivem pro regeneraci po fyzické námaze. Je to oblíbený nápoj amatérských cyklistů.