OD 18.12. 2020 POUZE PRODEJNÍ OKÉNKO

NOUZOVÝ STAV - OD 18.12. 2020 jsou vnitřní prostory baru Pauwel Kwak Bierhuis dočasně uzavřeny a bude fungovat od pondělí do pátku v čase 16 -19 pouze prodejní okénko.

To bude sloužit zároveň jako výdejní místo objednaného zboží z e-shopu https://bierhuis.cz/.

Další možností bude objednaní belgických piv e-mailem info@pauwelkwak.cz. Rozvážka naším barmanem pak bude po Praze při objednávce do 2000,- Kč za 100,- a nad 2000,- Kč zdarma.

Pro více informací sledujte naše sociální sítě FACEBOOK, INSTAGRAM, TWITTER a sekci AKTUALITY.

Bzart Lambiek

Bzart Lambiek foto
Objem: 750ml Obsah alkoholu: 8% Stupňovitost 17°

Pivovar:
Oud Beersel
Pivní styl
Lambic – Unblended
Přívlastek:
Speciál
Popis:
BZART Lambiek se vyznačuje spojením dvou slavných tradic, tj. „Méthode Traditionnelle“ (tradiční metody) typické pro šumivá vína a spontánní fermentace pro lambická piva. Výsledkem je přírodní šumivé lambické pivo belgického původu. Lambic je spontánně kvašené pivo a nejstarší z dosud existujících belgických piv, které pravděpodobně vzniklo kolem roku 1300. „Lambiek Oud Beersel", který slouží jako základ pro BZART Lambiek, nejprve prochází dvanáct měsíců fermentací v dřevěných sudech ve sklepech Oud Beersel. Poté se plní do lahví s přídavkem likéru „liqueur de tirage", který se skládá z kvasinek sektu a cukru pro druhou fermentaci. Před jeho finálním zráním podle metody „Méthode Traditionnelle" pak pivo stárne v láhvích dalších nejméně devět měsíců. Tímto procesem se vyvíjí jemný oxid uhličitý, který se udržuje v láhvi a způsobuje šumění lambického piva. Použitím metod „remuage" a „dégorgement" se poté z láhve odstraní přítomné kvasinkové sedimenty. Charakteristickým rysem Bzart Lambiek je, že před korkováním již nedochází k žádnému slazení ani jiným úpravám. Výsledkem je tak krásně šumivé pivo BRUT Lambic s ohromující paletou chutí.

Historie:
Bzart Lambiek je uveden v nabídce renomovaných restaurací a získal prestižní ocenění „World’s Best Brut / Champagne Beer“ na World Beer Awards 2016 ve Velké Británii.

Doporučení:
BZART Lambiek je velmi vhodný jako aperitiv. Hodí se k jídlům jako jsou korýši a ryby.