Rádi bychom vás upozornili, že dodržujeme veškerá aktuální hygienická opatření, která jsou důležitá pro vaší i naší ochranu zdraví. Kvůli vašemu bezpečí využíváme bezkontaktní nabídky našeho barového menu pomocí QR kódu.

Děkujeme za pochopení a věříme, že to společně zvládneme.

Augustijn Donker

Augustijn Donker foto
Objem: 250ml Obsah alkoholu: 8% Stupňovitost 16°

Pivovar:
Van Steenberge
Pivní styl
Belgian Bruin Ale
Přívlastek:
Klášterní
Popis:
Augustijn Donker je tmavě hnědé, svrchně kvašené, řemeslné pivo, které dokvašuje v láhvi. Vůně je ovocná a lehce nakouřená. V jeho jemné a plné chuti můžeme nalézt tóny hroznů, čokolády, ořechů a karamelu.

Historie:
Augustiniánští mniši vařili Augustijn ve svém klášteře v Gentu od r. 1295. Protože voda byla v té době často znečištěna, bylo bezpečnější pít pivo. Když augustiniáni v r. 1987 začali hledat nového pivovarnického partnera, Jozef Van Steenberge vyhrál jejich soutěž. To znamenalo, že pivovar získal přístup k receptu tohoto historického klášterního piva a odbornosti správce receptur Januse Jeremanuse. Janus byl konzultantem pivovaru Van Steenberge více než 25 let a představil původní augustiniánské kmeny kvasinek, které stále používáme dodnes.

Všechna piva v nabídce obsahují lepek a alergen číslo 1- obiloviny. - All beers on menu contain gluten and allergen # 1- cereals.